بستن
سیاسیگزارش

لزوم مشارکت احزاب برای حضور گسترده مردم در انتخابات 96

در میزگرد «نقش احزاب و گروه های سیاسی در مشارکت گسترده در انتخابات 96» روز شنبه در خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) سمنان نمایندگان احزاب و طیف های سیاسی با اشاره به تاریخچه احزاب و کار حزبی در ایران، نقش احزاب را در ترغیب مردم برای مشارکت در انتخابات مهم دانستند و لازمه اصلی انتخابات پررنگ و مردمی در اردیبهشت 96 را مشارکت فعال احزاب عنوان کردند.
علی خلیلی پور اردستانی دبیر حزب اراده ملت ایران در استان سمنان در این میزگرد گفت: انتخابات نماد مشارکت مردم در سرنوشت خود است و در شرایط امروز هرچه احزاب امکان فعالیت بیشتر و بهتر داشته باشد، انتخاباتی با مشارکت بیشتر مردم خواهیم داشت .
حبیب الله محقق دبیر اجرایی خانه کارگر استان سمنان نیز در این میزگرد افزود: انقلاب اسلامی از ابتدا انتخاب مردم بوده است و حق انتخاب داشتن از سوی مردم از اساسی ترین اصول نظام اسلامی است.
ابوالقاسم کواکبیان دبیر حزب مردمسالاری استان سمنان در این میزگرد تاکید کرد: قانون اساسی میثاق مردم در جمهوری اسلامی است و در دنیای امروز شاهدیم که کشورهای دارایی نظام مردمسالار موفق تر از کشورهای دارای منابع هنگفت ولی غیرمردمسالار هستند.
سیدمحمد نجاتی دبیر حزب مستقل اعتدال استان سمنان نیز در این میزگرد خاطرنشان کرد: انتخابات بارزترین شکل مشارکت سیاسی مردم در سرنوشت خود است و تنها صحنه ای است که مردم از طریق صندوق آرا و سبد رای نطر خود را به صورت شفاف بیان می کنند.
جواد میرحاج عضو حزب اسلامی کار استان سمنان در این میزگرد افزود: طبق بیان بنیانگذار انقلاب اسلامی عنوان حکومت ایران جمهوری اسلامی نه یک کلام کم و نه یک کلام بیش است و انتخابات بهترین صحنه حضور اثبات جمهوریت است.
مهدی غلامی سرخه دبیر حزب کارگزاران استان سمنان نیز در این میزگرد گفت: هرچه حضور مردم در صحنه انتخابات بیشتر باشد، امکان بیان نظرات و دیدگاه شفاف مردمی بیشتر خواهد بود و به همین منظور باید امکان حضور طیف های مختلف بیشتر فراهم شود.
در این میزگرد از دبیر حزب موتلفه استان سمنان نیز دعوت شده بود که وی در این نشست حضور نیافت.

برچسب ها: featuredtechnology

ثبت نظر پیرامون این مطلب