بستن

اقتصادی

اقتصادیمتفرقه

پیش‌بینی یک سایت امنیتی آمریکا از انتخابات 96 ایران

JamNewsImage20114981

استراتفور در این باره سه پیش‌بینی را انجام داده است: «با حمایت اصلاح‌طلبان و میانه‌روها، حسن روحانی رییس‌جمهوری ایران بار دیگر پیروز انتخابات خواهد بود و دومین دوره ریاست‌جمهوری خود را نیز طی خواهد کرد. با این وجود، مخالفان محافظه‌کار او تمام تقلای خود را خواهند کرد تا نامزدی که بتواند در درون اردوگاه سیاسی‌شان اتحاد ایجاد کند را بیابند. آنان تمام تلاش خود را برای باخت روحانی انجام خواهند داد. واقعیت آن است که فارغ از آن که چه فردی رییس‌جمهوری بعدی ایران باشد سیاست خارجی آن کشور ثابت باقی می‌ماند و با تغییر و تحول شگرفی مواجه نخواهد شد.»

ادامه...
اقتصادیمتفرقه

تناقض‌گویی‌ دولتی‌ها در اقتصاد/ضرورت اجرای حکم رهبر انقلاب

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به ضرورت اجرای حکم رهبر معظم انقلاب مبنی بر «حرام بودن واردات کالاهایی که در داخل تولید می‌شوند»، گفت: اگر مسئولان مربوطه در مجلس شورای اسلامی و دولت به این حکم عمل نکنند، مرتکب فعل حرام می‌شوند.

ادامه...
اقتصادیمتفرقه

گزارش شرق از آمدن رئیسی به گود انتخابات ریاست جمهوری 96

13941222142713793-PhotoL

ابراهيم رئيسي، توليت آستان قدس كه هفته گذشته رسما اعلام نامزدي كرد، ديروز نخستين بيانيه انتخاباتي‌اش را منتشر كرد. او كه پنجشنبه گذشته به بهانه ماندن در كنار مردم زلزله‌زده مشهد در كنگره جمنا حاضر نشد، امروز در مسجد حوري تهران در جنوب شهر سخنراني دارد. كنش انتخاباتي رئيسي هفته‌ها پيش از شروع زمان تبليغات و ثبت‌نام نامزدها آغاز شده است. 

ادامه...